Monthly Archives: iunie 2020

PROBE DE APTITUDINI ÎN VEDEREA ADMITERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL ARTISTIC PENTRU CLASA A V-A ÎN ANUL ȘCOLAR 2020-2021 🎼🎶🎤🎺🎻🥁🖼🎨🎥🖌

Depunerea portofoliului și actelor se face în perioada 5-25 iunie 2020 prin poștă, poștă electronică sau zilnic între orele 8.00-16.00 la secretariatul liceului prin depunere directă.
Ce trebuie depus :
– CD/DVD care cuprinde portofoliul de lucrări (la secția arte plastice), respectiv înregistrările muzicale (la secția muzică)
– declarație pe propria răspundere al părintelui asupra veridicității materialului CD/DVD/video trimis
– copia după carnetul de elev de unde rezultă încheierea situației la învățătură și datele elevului
EVALUAREA portofoliului : 26 iunie
ANUNȚAREA REZULTATELOR : 25-26 iunie

CONȚINUTUL PORTOFOLIULUI:

SECȚIA DE ARTE PLASTICE ȘI ARTE 🖌🎨🖼🎥DECORATIVE: portofoliu compus din 5 lucrări: 2 lucrări studii după natură și 3 lucrări: compoziții libere în culoare/volum. Portofoliul se trimite imprimat pe CD/DVD prin poștă la adresa Liceul de Arte,,Plugor Sándor” str. Kossuth Lajos, nr. 15, Sfântu Gheorghe, județul Covasna sau prin poșta electronică pe adresa liceuldearta@gmail.com până pe data de 25 iunie 2020. Probele de admitere pot conține și un interviu on-line cu candidații (dacă va fi cazul).

SECȚIA DE MUZICĂ: 🎼🎶🎹🎷🎸🎤🎺🎻🥁
secția instrumentală 1 studiu și 2 lucrări de stil și caracter diferit fără acompaniament muzical, pentru secția de canto 2 piese de stil și caracter diferit fără acompaniament muzical.
Înregistrările se trimit imprimate pe CD/DVD prin poștă la adresa Liceul de Arte,,Plugor Sándor” str. Kossuth Lajos, nr. 15, Sfântu Gheorghe, județul Covasna sau prin poșta electronică pe adresa liceuldearta@gmail.com până pe data de 25 iunie 2020.
Probele de admitere pot conține și un interviu on-line cu candidații(dacă va fi cazul).
Pentru informații suplimentare contactați numerele de telefon 0725 523 498 și 0740 878 323.