Horváth Szilveszter

Afisare 11.07.2024(2)

 

LISTA FINALĂ cu elevii admişi la Liceul de Arte PLUGOR SÁNDOR

 

   

NUMELE ȘI PRENUMELE

 

SPECIALITATEA

 

Provenienta

 
6 LOCURI      
1 NIȚU NADIA OANA muzica flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
2 CÎMPEAN LAURENȚIU ȘTEFAN muzica chitară Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
  12 LOCURI      
1 INCZE MÁRK muzică chitară Şcoala Gimnazială Dr. Gelei József, Arcuş, Covasna ADMIS
2 IVANITZKI KRISZTINA muzică flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 NÉMETH IRINGÓ muzică vioară Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 NIKULA DÁVID muzică clarinet Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 DEMETER ÁLMOS muzică trombon Colegiul Naţional Nagy Mózes, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
6 DRĂGOIU INGRID muzică canto Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov, Braşov ADMIS
7 FÁBIÁN GERGŐ IMRE muzică percuţie Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 KUSZTOS TIMEA muzică canto Şcoala Gimnazială Konsza Samu, Băţanii Mari, Covasna ADMIS
9 NAGY EMŐKE muzică violoncel Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 SZÁSZ NÁNDOR KÁROLY muzică saxofon Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
  8 LOCURI      
1 CRUCERU ANDREI-TUDOR arta actorului Şcoala Gimnazială nr. 279, Bucureşti ADMIS
2 MIDVAGHI DARIAN arta actorului Liceul Vocaţional de Muzică Tudor Ciortea, Braşov, Braşov ADMIS
3 KOVÁCS DÁNIEL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 PAVĂL LUCA PAUL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
5 VORNICU BEATRICE IOANA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
         
  12 LOCURI      
1 CZEGŐ BOGLÁRKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicoale Colan Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
2 KÁTAI BORÓKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 JÓZSEF BRIGITTA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 RADULY ANDREA arta actorului Şcoala Gimnazială Xantus János, Miercurea Ciuc, Harghita ADMIS
5 GYÖRGY KATINKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 ÜTŐ ZENTE ZOLTA arta actorului Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 LUKA SÁRA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 PALFY APOR arta actorului Şcoala Gimnazială Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
9 ILYÉS BOTOND arta actorului Şcoala Gimnazială Henter Károly, Bodoc, Covasna ADMIS
         
         
         
  10 LOCURI, 1 CES      
1 RADU YASMINA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
2 ANTON ANDREA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
3 MANOLE ARIANA ANDREA * arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 GOGA ALEXIA ANDREEA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
5 TODERICĂ ANDRA MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială Ady Endre, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 CURCĂ DAVID ANDREI arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS

 

7 FÁKÓ SZENDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
         
         
  24 LOCURI      
1 SIMON ROBERTA-ANDREEA arte plastice Şcoala Gimnazială Hoghiz, Braşov ADMIS
2 URÁK BORÓKA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 SIMON KINCSŐ ERZSÉBET arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 PETRASS KATALIN-BORÓKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 LÁSZLÓ PETRA ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 DOMOKOS RÁHEL arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 GYÖRGY TIMEA-ZSANETT arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
8 DRĂGOIU IVETT MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov ADMIS
9 BORS TÜNDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 OLÁH RITA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
11 ANTALKA ZSANETT arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Ármin, Bixad, Covasna ADMIS
12 BUTYKA REBEKA JULIANNA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
13 DARAGICS ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
14 OLTEANU KRISZTABEL JÁZMIN arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
15 KÁDÁR VILLŐ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
16 BICSOK MÁTÉ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
17 VARGA KRISZTINA – SÁRA arte plastice Şcoala Gimnazială Apaczai Csere János,Apaţa, Braşov ADMIS
18 JAKAB HUNOR arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
19 DEBRECZI ORSOLYA arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
20 ZÖLDI ZSÓFIA arte plastice Şc. Gimn. Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
21 PÁL RÉKA arte plastice Şcoala Gimnazială Molnár Józsiás, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
22 INCZE IRINGÓ arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
23 FERENCZ ANNA MÁRIA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
24 ORBÁN DÁNIEL arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
25 FAZAKAS BOGLÁRKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna  
26 CSOMA KRISZTINA arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Kelemen, Zagon, Covasna  

 

A doua listă cu elevii admişi la Liceul de Arte PLUGOR SÁNDOR

Afisare 11.07.2024(1)

 

   

NUMELE ȘI PRENUMELE

 

SPECIALITATEA

 

Provenienta

 
6 LOCURI      
1 NIȚU NADIA OANA muzica flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
 

2

CÎMPEAN LAURENȚIU ȘTEFAN  

muzica chitară

 

Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna

 

ADMIS

  12 LOCURI      
1 INCZE MÁRK muzică chitară Şcoala Gimnazială Dr. Gelei József, Arcuş, Covasna ADMIS
2 IVANITZKI KRISZTINA muzică flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 NÉMETH IRINGÓ muzică vioară Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 NIKULA DÁVID muzică clarinet Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 DEMETER ÁLMOS muzică trombon Colegiul Naţional Nagy Mózes, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
6 DRĂGOIU INGRID muzică canto Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov, Braşov ADMIS
7 FÁBIÁN GERGŐ IMRE muzică percuţie Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 KUSZTOS TIMEA muzică canto Şcoala Gimnazială Konsza Samu, Băţanii Mari, Covasna ADMIS
9 NAGY EMŐKE muzică violoncel Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 SZÁSZ NÁNDOR KÁROLY muzică saxofon Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
  8 LOCURI      
1 CRUCERU ANDREI-TUDOR arta actorului Şcoala Gimnazială nr. 279, Bucureşti ADMIS
2 MIDVAGHI DARIAN arta actorului Liceul Vocaţional de Muzică Tudor Ciortea, Braşov, Braşov ADMIS
3 LUCA LARISA ANDRADA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 KOVÁCS DÁNIEL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
5 SOARE DRAGOŞ MIHAI arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
6 PAVĂL LUCA PAUL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
7 VORNICU BEATRICE IOANA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
         
  12 LOCURI      
1 CZEGŐ BOGLÁRKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicoale Colan Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
2 KÁTAI BORÓKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 JÓZSEF BRIGITTA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 RADULY ANDREA arta actorului Şcoala Gimnazială Xantus János, Miercurea Ciuc, Harghita ADMIS
5 GYÖRGY KATINKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 ÜTŐ ZENTE ZOLTA arta actorului Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 LUKA SÁRA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 PALFY APOR arta actorului Şcoala Gimnazială Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
9 ILYÉS BOTOND arta actorului Şcoala Gimnazială Henter Károly, Bodoc, Covasna ADMIS
         
         
         
  10 LOCURI, 1 CES      
1 VIŞOIU DENISA IOANA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
2 RADU YASMINA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
3 ANTON ANDREA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 MANOLE ARIANA ANDREA * arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS

 

5 GOGA ALEXIA ANDREEA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
6 TODERICĂ ANDRA MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială Ady Endre, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 CURCĂ DAVID ANDREI arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
8 FÁKÓ SZENDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
         
         
  24 LOCURI      
1 SIMON ROBERTA-ANDREEA arte plastice Şcoala Gimnazială Hoghiz, Braşov ADMIS
2 URÁK BORÓKA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 SIMON KINCSŐ ERZSÉBET arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 PETRASS KATALIN-BORÓKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 LÁSZLÓ PETRA ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 DOMOKOS RÁHEL arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 GYÖRGY TIMEA-ZSANETT arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
8 DRĂGOIU IVETT MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov ADMIS
9 BORS TÜNDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 OLÁH RITA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
11 ANTALKA ZSANETT arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Ármin, Bixad, Covasna ADMIS
12 BUTYKA REBEKA JULIANNA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
13 DARAGICS ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
14 OLTEANU KRISZTABEL JÁZMIN arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
15 KÁDÁR VILLŐ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
16 BICSOK MÁTÉ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
17 VARGA KRISZTINA – SÁRA arte plastice Şcoala Gimnazială Apaczai Csere János,Apaţa, Braşov ADMIS
18 JAKAB HUNOR arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
19 DEBRECZI ORSOLYA arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
20 ZÖLDI ZSÓFIA arte plastice Şc. Gimn. Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
21 PÁL RÉKA arte plastice Şcoala Gimnazială Molnár Józsiás, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
22 INCZE IRINGÓ arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
23 FERENCZ ANNA MÁRIA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
24 ORBÁN DÁNIEL arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
25 FAZAKAS BOGLÁRKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna  
26 CSOMA KRISZTINA arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Kelemen, Zagon, Covasna  

 

Afisare 11.07.2024

 

Prima listă cu elevii admişi la Liceul de Arte PLUGOR SÁNDOR

 

 

NUMELE ȘI PRENUMELE

 

SPECIALITATEA

 

Provenienta

6 LOCURI
1 NIȚU NADIA OANA muzica flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
2 CÎMPEAN LAURENȚIU ȘTEFAN muzica chitară Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 VIŞOIU ANDREEA JANETT muzica pian Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
12 LOCURI
1 INCZE MÁRK muzică chitară Şcoala Gimnazială Dr. Gelei József, Arcuş, Covasna ADMIS
2 IVANITZKI KRISZTINA muzică flaut Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 NÉMETH IRINGÓ muzică vioară Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 ILLYES DEBÓRA EVELIN muzică pian Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 OLÁH-BADI ÁBEL muzică contrabas Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 NIKULA DÁVID muzică clarinet Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 DEMETER ÁLMOS muzică trombon Colegiul Naţional Nagy Mózes, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
8 DRĂGOIU INGRID muzică canto Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov, Braşov ADMIS
9 FÁBIÁN GERGŐ IMRE muzică percuţie Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 KUSZTOS TIMEA muzică canto Şcoala Gimnazială Konsza Samu, Băţanii Mari, Covasna ADMIS
11 MAKKAI LÉNARD-ZENTE muzică percuţie Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
12 NAGY EMŐKE muzică violoncel Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
13 SZÁSZ NÁNDOR KÁROLY muzică saxofon Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna
8 LOCURI
1 CRUCERU ANDREI-TUDOR arta actorului Şcoala Gimnazială nr. 279, Bucureşti ADMIS
2 MIDVAGHI DARIAN arta actorului Liceul Vocaţional de Muzică Tudor Ciortea, Braşov, Braşov ADMIS
3 VIŞOIU DENISA IOANA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 LUCA LARISA ANDRADA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
5 KOVÁCS DÁNIEL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
6 SOARE DRAGOŞ MIHAI arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
7 PAVĂL LUCA PAUL arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
8 VORNICU BEATRICE IOANA arta actorului Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
12 LOCURI
1 CZEGŐ BOGLÁRKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicoale Colan Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
2 KÁTAI BORÓKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 JÓZSEF BRIGITTA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 RADULY ANDREA arta actorului Şcoala Gimnazială Xantus János, Miercurea Ciuc, Harghita ADMIS
5 GYÖRGY KATINKA arta actorului Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 ÜTŐ ZENTE ZOLTA arta actorului Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 LUKA SÁRA arta actorului Colegiul Naţional Székely Mikó, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 PALFY APOR arta actorului Şcoala Gimnazială Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
9 ILYÉS BOTOND arta actorului Şcoala Gimnazială Henter Károly, Bodoc, Covasna ADMIS

 

10 LOCURI, 1 CES
1 VIŞOIU DENISA IOANA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
2 RADU YASMINA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
3 ANTON ANDREA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
4 MANOLE ARIANA ANDREA * arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
5 GHEORGHE DENISA MIHAELA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
6 GOGA ALEXIA ANDREEA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
7 TODERICĂ ANDRA MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială Ady Endre, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
8 CURCĂ DAVID ANDREI arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
9 FÁKÓ SZENDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe ADMIS
24 LOCURI
1 SIMON ROBERTA-ANDREEA arte plastice Şcoala Gimnazială Hoghiz, Braşov ADMIS
2 URÁK BORÓKA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
3 SIMON KINCSŐ ERZSÉBET arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
4 PETRASS KATALIN-BORÓKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
5 LÁSZLÓ PETRA ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
6 DOMOKOS RÁHEL arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
7 GYÖRGY TIMEA-ZSANETT arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
8 DRĂGOIU IVETT MARIA arte plastice Şcoala Gimnazială nr.15, Braşov ADMIS
9 BORS TÜNDE arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
10 OLÁH RITA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
11 ȘANDRU ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
12 ANTALKA ZSANETT arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Ármin, Bixad, Covasna ADMIS
13 BUTYKA REBEKA JULIANNA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
14 DARAGICS ALEXANDRA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
15 OLTEANU KRISZTABEL JÁZMIN arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
16 KÁDÁR VILLŐ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
17 BICSOK MÁTÉ arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
18 VARGA KRISZTINA – SÁRA arte plastice Şcoala Gimnazială Apaczai Csere János,Apaţa, Braşov ADMIS
19 JAKAB HUNOR arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
20 DEBRECZI ORSOLYA arte plastice Liceul Kőrösi Csoma Sándor, Covasna ADMIS
21 ZÖLDI ZSÓFIA arte plastice Şc. Gimn. Váradi József, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
22 PÁL RÉKA arte plastice Şcoala Gimnazială Molnár Józsiás, Tg. Secuiesc, Covasna ADMIS
23 INCZE IRINGÓ arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
24 FERENCZ ANNA MÁRIA arte plastice Liceul de Arte Plugor Sándor, Sf. Gheorghe, Covasna ADMIS
25 ORBÁN DÁNIEL arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna
26 FAZAKAS BOGLÁRKA arte plastice Şcoala Gimnazială Nicolae Colan, Sf. Gheorghe, Covasna
27 CSOMA KRISZTINA arte plastice Şcoala Gimnazială Mikes Kelemen, Zagon, Covasna

 

Nr. înreg 1882 / 20.06.2024

REZULTATELE  OBȚINUTE

LA PROBELE DE APTITUDINI – ARTE PLASTICE

 

Alte clase

 

     ANUL ȘCOLAR …2024-2025 ………….                                                                                        DATA: 20.06.2024

 

Nr.

crt.

Codul candidatului Clasa

Rom/Magh.

Nota la proba de Desen Nota la proba de Pictură Nota finală         Rezultat

 

1 APRO 528 VIII ROM 4 4.5 Respins
2 APRO 466 VIII ROM 5 4.75 Respins
3 APRO 689 VII MAGH 7.25 9.5 8.37 Admis
4 APRO 245 VII ROM 8.5 7 7.75 Admis
5 APRO 569 VII MAGH 9.75 8.25 9 Admis
6 APRO 858 VIII MAGH 8.5 8.75 8.62 Admis
7 APRO 664 X MAGH 7.75 7.75 Admis
8 APRO 927 VII ROM 8.25 8 8.12 Admis
9 APRO 892 X ROM 7.7 7.75 Admis
10 APRO 492 VI MAGH 8 8 8 Admis

                                               

                                                                                                                                                 Preşedinte,

                                                                                                                                                            Prof. Ambrus Sándor-József


 

Nr. înreg. 1878/20.06.2024

REZULTATELE  OBȚINUTE

LA PROBELE DE APTITUDINI – MUZICĂ

    

ANUL ȘCOLAR : ………2024-2025……………….           ALTE CLASE                                                                              DATA : 20.06.2024

 

Nr.

crt.

Codul candidatului Clasa

Rom/Magh.

Nota la proba de auz muzical/ritm TSD Nota la proba de interpretare instrumentală/vocală Nota finală Rezultat

admis/respins

 

1 MUHU 525 V / Magh 8 8 8 Admis – chitara
2 MUHU 278 IV / Magh 6.5 6.5 6.5 Admis – Violoncel
3 MUHU 372 I / Rom 8.7 8.5 8.6 Admis – pian
4 MUHU 584 VI  / Magh 7.5 7.2 7.35 Admis-Violoncel
5 MUHU 449 XI / Magh 7.7 8.5 8.10 Admis – Canto
6 MUHU 523 VII / Magh 4 4 4 RESPINS
7 MUHU 959 VII / Magh 7.9 7.6 7.75 Admis-Percutie
8 MUHU 529 IV / Rom 7 6.8 6.9 Admis – Chitara
9 MUHU 463 IV / Rom 6.5 6.5 6.5 Admis – Violoncel
10 MUHU 956 VIII / Magh 10 10 10 Admis – Oboi

       

Membrii comisiei,                                                                                                                              Preşedinte,

                                                                                                                                                                        Prof. Ambrus Sándor-József

 

Nr.înreg. 1631 / 12.06.2024                   

PROBE  DE APTITUDINI  ÎN
VEDEREA  
ÎNSCRIERII
 ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL
ARTISTIC ÎN ANUL ȘCOLAR 2024-2025

 

CLASELE
I-IV

 

Data probelor de aptitudini:

Muzică : 20 iunie 2024 , ora  9.00

Din ce constă proba:

secția instrumentală și vocală 2 lucrări de
stil și caracter diferit cu sau  fără acompaniament muzical,

– exerciții de ritm, auz- și memorie muzicală

CLASELE  VI-VIII, CLASELE
X-XI

 

Data probelor de aptitudini:

Arte plastice și decorative :

Clasele VI -VIII: 20 iunie 2024, ora 8.00 și 11.00

Clasele X – XI:20 iunie 2024, ora 8.00 și 11.00

Muzică : 20 iunie 2024 , ora  9.00

 

Înscriere la probele de
aptitudini:

Până în data de 19 iunie 2024  la secretariatul
Liceului de Arte,,Plugor Sándor”
, zilnic între orele 8.00-16.00 sau prin mail

Acte necesare:

–  cerere (se completează la
secretariat)

–  copie carnet de elev clasele frecventate

 

Din ce constă
proba:

SECȚIA ARTE PLASTICE ȘI ARTE DECORATIVE:

1. Proba de desen

Observație după natură –
natură statică alcătuită din două –trei obiecte.Tehnică: desen în creion pe
coală format A3.

 Precizare: dacă în fundal se
folosește draperie, aceasta nu va avea falduri.

Criterii de apreciere: încadrare
în pagină, constructie și valorație

Materiale de lucru (asigurate de
candidat):

• bloc pentru desen, format A3
,  creioane de desen moi: B, 2B, 4B, 6B etc. , gumă de șters

 2. Proba de pictură

Compoziție cu personaje, în
culoare – pe un subiect dat de comisie.

Tehnică: culori de apă.

Materiale de lucru (asigurate de
candidat):

• creioane, hartie format A3,
culori de apă, pensule cu păr moale, paletă pentru amestecul culorilor, vas
stabil pentru apă

 Criterii de apreciere:
echilibrul compoziției; armonia cromatică

SECȚIA MUZICĂ:

Pentru secția instrumentală și vocală 2 lucrări de stil și caracter diferit cu sau  fără
acompaniament muzical, solfegiu, proba de auz-ritm-memorie muzicala

 

DIRECTOR,

Prof. Ambrus Sándor-József

 

Clasa a IV-a

Premiul I.- Adochiţe Maria-Camelia, Şcoala Gim. Ady Endre, Prof. Avram Crina

Premiul II: Józsa Boróka, Plugor Sándor Művészeti Líceum, Tanító: Dancs Gyöngyvér

 Premiul III: Éltes-Jakócs Rózsa, Plugor Sándor Művészeti Líceum, Tanító: Dancs Gyöngyvér

Menţiune: Erdélyi Sara-Alexia, Lic. de Arte Plugor Sándor”, Prof. Florescu Maria

Menţiune: Stekbauer Gerda, Plugor Sándor Művészeti Líceum, Tanító: Dancs Gyöngyvér

 

Clasa a III-a

Premiul I.: Hegyeli Léda, 1.számú általános iskola-Zabola, szülő: Hegyeli-Kátai Klára

 Premiul III: Szakács Luca-Norina, Mikes Kelemen Elméleti Liceum, Tanító: Ördögh Éva-Melinda

 

Clasa a II-a

Premiul I.- Gyurkó-Henning Luca, Váradi József Általános Iskola, Tanító:Tankó Blanka

Premiul II: Havlin-Bocskor Boglárka, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Tankó Blanka

 Premiul III: Kurta Iringó-Ráhel, Dr.Gelei József Ált. Isk., Árkos, Tanító: Vitályos Ágnes

Menţiune: Rendi Jácinta-Timea, Dr.Gelei József Ált. Isk., Árkos, Tanító: Vitályos Ágnes

 

Clasa a I-a

Premiul I.: Hegyeli Gergely, 1.számú általános iskola-Zabola, szülő: Hegyeli-Kátai Klára

Premiul II: Incze Kristóf, Váradi József Általános Iskola, Tanító:Tamás Márta

 Premiul III: Babos Kata, Székely Mikó Kollégium, Tanító: Lőrincz Enikő

Menţiune: Simon Noémi, Mikes Kelemen Elméleti Liceum, Tanító: Galaczi Olga

Menţiune: Czintos Aliz-Gyopár, Váradi József Általános Iskola, Tanító:Tamás Márta

Menţiune: Zoltán Nóra, Váradi József Általános Iskola, Tanító:Jakab Zsuzsanna

 

Clasa pregătitoare

Premiul I.: Simon Anna, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Nagy Noémi

Premiul II:Kovács Fanni, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Nagy Noémi

Premiul III: Arros Petra, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Szabó Zita

Menţiune: Debreczi Antal Villő, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Szabó Zita

Menţiune: Kerekes Fruzsina, Váradi József Általános Iskola, Tanító: Szabó Zita